6 psich zachowań, które na pewno dobrze znasz, ale czy wiesz, co mają Ci zakomunikować?

Psy są bardzo inteligentnymi zwierzętami, które łatwo się szkoli. Mówimy do psa „łapa” tak długo aż ją poda, a my nabierzemy przekonania, że nasz zwierzak rozumie, co się do  niego mówi. Niestety nigdy nie uda Nam się dowiedzieć, jak nasze słowa odbierają i rozumieją psy. Tak samo jak my, nigdy nie nauczymy się rozmawiać za pomocą szczekania.

Brak posługiwania się jednym językiem nie jest przeszkodą w skuteczniej komunikacji, o czym doskonale wiedzą wszyscy właściciele psów. I choć zwierzęta nie mówią ludzkim głosem, to potrafią jasno zakomunikować swoje potrzeby, które z czasem właściciel coraz lepiej odczytuje. Psy swoje intencje ujawniają ogólną postawą ciała, przyjmowana pozycją, wyrazem oczu czy mimiką pyska. Każdy właściciel dobrze zna swojego pupila, więc szybko i trafnie odczytuje jego potrzeby. Niektóre zachowania psów są jednak uniwersalne, dlatego warto się z nimi zapoznać, dowiedzieć się jakie mają znaczenie, co w przyszłości pozytywnie wpłynie na nasz kontakt z czworonogami.

zwierz-5


1. Pies przynoszący prezenty.

Jeśli zwierze przynosi różne przedmioty to oznacza, że jest spragniony ruchu i zabawy. Podawanie rzeczy, nawet tych nie nadających się np. do aportowania, jest demonstracją pozytywnych uczuć  i zaproszeniem do podjęcia gry.

zwierz-1


2. Pies niszczący przedmioty w domu.

Szczeniaki gryzą różne rzeczy, ponieważ swędzą je dziąsła, gdyż rosną im zęby i w ten sposób sprawiają sobie ulgę. Jednak jeśli dorosły pies nadal sprawia tego typu kłopoty, oznacza to, że pewnie jest zestresowany, znudzony lub odczuwa silny lek przed porzuceniem.

zwierz-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply