Jin Shin Jyutsu to japońska technika relaksacji, która zajmuje 6 minut, jest banalnie prosta i co najważniejsze, działa!

Każda praca i wyzwania niosą za sobą stres, jednak ważne jest, by on nie zdominował każdego dnia, bo szybko to się odbije na naszym zdrowiu.

Szybkie życia, rozwój kariera i mnóstwo spraw na głowie, które trzeba załatwić na wczoraj to obecnie standard życia, jednak do czego to prowadzi? Choroba cywilizacyjną naszych czasów jest depresja, czyli permanentny smutek. Z tego pospiechu też biorą się różne inne schorzenia – serca a nawet układu pokarmowego, który jest mocno związany z psychiką.

Każdy z nas stara się wypracować sobie jakieś systemy obronne, bo bez nich nie będzie miał szans na dłuższe życie. Wypalenia zawodowe i życiowe przyjdzie szybko i wyniszczy od środka. Dlatego jedni uprawiają sport, spotykają się z przyjaciółmi, inni zajadają się słodkościami, są też ludzie, którzy relaksu szukają w alkoholu, a to także droga donikąd.

Japończycy znani są z długowieczności, spokojnego podejścia do życia i wielkiej mądrości życiowej. Nie dziwi, że mają oni wiele pomysłów na to, jak się relaksować. Ich medycyna dostrzega związki, jakie ma psychika z naszym ciałem i na podstawie tej wiedzy tworzą sposoby na leczenie i relaksowanie ciała.

Jin Shin Jyutsu to metoda harmonizowania energii życiowej jest praktykowana już około 2 tysięcy lat. Po latach zapomnienia wraca do użytku, zwłaszcza że nie potrzeba wcale żadnych sprzętów, by je wykonać. Można to zrobić wszędzie, gdy tylko potrzebujemy się zrelaksować.

Wszystkiego o tej technice dowiesz się na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : hefty.co

Reply