Po tym, co przeszły, potrzebowały wzajemnego wsparcia i miłości. Ich wspaniała relacja na długo będzie dla wielu niezgłębioną zagadką

Każdy szuka swojej pokrewnej duszy, przy której będzie czuł się dobrze i bezpiecznie.

Potrzeba posiadania partnera jest naturalna, ponieważ bliska osoba jest wsparciem, a jej obecność działa kojąco. Dzieje się tak nie tylko u ludzi, ale również u zwierząt, gdyż osobniki wielu gatunków dążą do tego, by mieć jedną stałą partnerkę, a gdy tak się stanie, otaczają ją ochroną, opieką, a wręcz czułością.

Wiele osób twierdzi, że zwierzęta mają tylko instynkt i na jego podstawie wiążą się ze sobą. Jednak patrząc na niektóre historie czworonożnych par, wysoce prawdopodobnym wydaje się, że zwierzęta są zdolne do miłości. Przykładem takiej zwierzęcej pary z prawdziwym uczuciem są lwy z Teksasu.

Kahn i Sheila mieli ciężkie życie. Ich właściciel nie dbał o nie, lecz zmuszał do pracy i występów. W efekcie lwy były w fatalnym stanie, zwłaszcza lwica, która ciężko chora była o krok od śmierci. Wydawało się, że zwierzęta będzie trzeba uśpić, ale miłość która je połączyła, dodała drapieżnym kotom sił i uratowała je przed eutanazją.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thedodo.com

Reply