Ten mały kameleon jeszcze nie wie, że już nie ogranicza go skorupka jajka. Zobaczcie niesamowite zdjęcia!

Zwykle, kiedy małe kameleony przychodzą na świat, używają do przebicia skorupy jaja specjalnej wypustki, zwanej „egg tooth”. Czasami jednak niezbyt spieszy im się na świat, ewentualnie mogą pojawić się pewne problemy z wykluciem się z jajka…

Jeżeli maluch żyje na wolności, w obliczu problemów musi liczyć sam na siebie, natomiast jeżeli ma przyjść na świat w hodowli, pomaga mu właściciel. Tak było w przypadku tego malucha. Nick Henn, hodowca kameleonów, postanowił nieco wesprzeć małego gada, który bez większego entuzjazmu planował wyjście z jajka.Gdy zwierzątko przyszło na świat, sporo czasu zajęło mu uświadomienie sobie, że już nie ma dookoła siebie otoczki ze skorupki.

1


Przez dłuższy czas maluch pozostał w takiej pozycji, jaką do tej pory zajmował w jajku, jakby nie widział najmniejszej różnicy.

2


Jeszcze nie wie, że właśnie zaczyna się dla niego nowe życie!

3


„Jeżeli z jakiegoś powodu skorupka jajka jest zbyt twarda, małemu kameleonowi może być trudno wyjść na świat zewnętrzny – i wtedy konieczna jest pomoc z zewnątrz” – mówi Nick. Na szczęście ten maluch ma kogoś, kto się nim opiekuje, i jest już bezpieczny z resztą swojego rodzeństwa.

4

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply