Studenci byli zdziwieni, gdy profesor przyniósł na zajęcia słoik po ogórkach. Gdy zaczął wypełniać go kamieniami, zrozumieli, że będzie to najważniejsza lekcja w ich życiu!

W dzisiejszym świecie nie docenia się najważniejszych rzeczy w życiu. Każdy marzy o dobrej pracy, drogim samochodzie i perfekcyjnie urządzonym domu.

Miłość, dobra żona i dzieci schodzą na dalszy plan. Oczywiście pieniądze są ważne, bo bez nich życie jest niewyobrażalnie trudne, ale nie powinny być najważniejsze i przesłaniać wszystkiego innego. Za pieniądze przecież nie kupimy miłości, przyjaźni, rodziny szczęścia czy czasu.

Pewien profesor filozofii przyniósł pewnego razu na zajęcia wielki słoik po ogórkach. Chciał, aby tego dnia jego zajęcia wyglądały nieco inaczej, a studenci otrzymali bardzo ważną lekcję. Był to ich ostatni rok edukacji i niedługo mieli zacząć życie na własny rachunek. Mądry nauczyciel stwierdził, że to doświadczenie z pewnością pomoże im zrozumieć coś istotnego. Tak też się stało. Do wszystkich uczniów dotarło to cenne przesłanie i z pewnością będą je pamiętać do końca życia.

Co chciał przekazać uczniom? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply