Jak duże jest Dildo? Liczy sobie około 1200 mieszkańców, bo to miejscowość położona w Kanadzie

Nazwy miejscowości są różne i bardzo często odnoszą się do historii danego miejsca. Wiele z nich śmieszy, ponieważ ich brzmienie przypomina wyrazy z innych języków, których znaczenie kompletnie nie nadaje się do wykorzystania w nazewnictwie miast. 

Jednym z miejsc, którego nazwa budzi zupełnie inne skojarzenia niż powinna, jest miejscowość Dildo. To nadmorskie miasteczko położone jest w Kanadzie w stanie Nowa Fundlandia i Labrador. Choć malownicza miejscowość powinna przyciągać turystów swym urokiem rybackiej mieściny z północy, to wszyscy przyjeżdżają do niej ze względu na sprośną nazwę, którą na całym świecie określa się sztuczne penisy.


dildo-city-p


Nazwa miasteczka oczywiście nie pochodzi od określenia sex zabawki, ale jak głosi legenda od XVI-wiecznego hiszpańskiego żeglarza, który kiedyś dotarł w te rejony. Jak podają oficjalne źródła Dildo założyły w XVII wieku trzy rodziny: Prettysów, Smithów i Reidsów. Mieszkańcy osady od wieków trudnią się rybactwem, a także polowaniem na foki i wieloryby.

Czyż nie jest tam pięknie?

dildo-city-2


Jakie atrakcje czekają na turystów w Dildo? Można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z figurą legendarnego kapitana Dildo lub wybrać się do muzeum, gdzie znajduje się prawie dziesięciometrowa replika kałamarnicy, którą niegdyś złowiono w okolicznych wodach. Turyści bardzo chwalą pracowników muzeum, ponieważ znają oni każdy fakt z lokalnej historii. W lipcu można przyjść na nabrzeże z wibratorem i wziąć udział w festynie „Dildo Days”.

Będąc w Kanadzie warto zawitać do Dildo

Jakie inne miejscowości mają obciachowe nazwy? Dowiecie się tego z kolejnej strony. 

dildo-city-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply