Kanchana od słodkich szczeniaczków woli jadowite pajęczaki. Królowa skorpionów jako jedyna Tajka figuruje w Księdze rekordów Guinnessa. Zobacz koniecznie, co zrobiła by tam trafić!

Kobieta nie boi się skorpionów.

Choć delikatnym uszczypnięciem mogłyby pozbawić ją zdrowia lub życia, woli je od słodkich kundelków i kanapowych kotów. Nieustraszona Tajka lubi te zwierzęta, przebywając z nimi już kilkukrotnie jej życie zawisło na włosku. To, co robi, jedni nazywają czystą głupotą inni ogromną odwagą, jedno można jej jednak przyznać, jest postacią nietuzinkową, nie do podrobienia.

Kanchana Kaetkaew nawet nie mruga powieką, gdy chodzą po niej dziesiątki tych jadowitych stworzeń. To dla niej chleb powszedni. Kobieta jest posiadaczką dwóch rekordów w Księdze rekordów Guinnessa właśnie za obcowanie z tymi niezwykle niebezpiecznymi pajęczakami. Pierwszy z nich zdobyła za najdłuższe trzymanie skorpiona w zamkniętych ustach.

Tajka trzymała tak skorpiona przez trzy minuty i dwadzieścia osiem sekund!

Większość z nas na samą myśl o podobnym wyczynie dostaje dreszczy na całym ciele. Co, jednak jeśli usłyszycie, że to nie największe osiągnięcie tej młodej kobiety?

O innym jeszcze bardziej zatrważającym pomyśle miłośniczki skorpionów przeczytacie na następnej stronie.

cie istnieje 2 tys. gatunków skorpionów, a ponad 40 z tych gatunków jest tak bardzo jadowitych, że już jedno ich ukąszenie bez trudu pozbawia człowieka życia, to właśnie te zwierzęta ukochała Kanchana Kaetkaew. Nic dziwnego, to w końcu dzięki nim kobieta stała się sławna i bogata. Ustanowiła dwa rekordy Guinnessa, a swoją postawą przeraziła niejednego macho. Trzeba w końcu mieć nerwy ze stali, by siedzieć bez ruchu, podczas gdy po twarzy chodzą dziesiątki jadowitych bestii.

O ile do tego potrzeba nie lada odwagi, to co powiedzieć o motywacji, którą miała kobieta, by na ponad miesiąc dać się zamknąć w klatce z tymi zwierzętami? W 12-metrowym szklanym pomieszczeniu było ich 5 tys. W takim towarzystwie Kanchana spędziła 33 dni. Po tym wyczynie okrzyknięto ją najodważniejsza Azjatką roku.

Jak myślicie, zasłużyła na ten tytuł?

 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply