„Kaos Temple” to 100-letni hiszpański kościół przerobiony na skatepark! Jego kolorowe wnętrze wprawia w osłupienie

Dzięki kreatywności w niszczejące rzeczy można tchnąc nowe życie.

Religia od zawsze zajmowała ważne miejsce w życiu różnych cywilizacji. Wiara w bóstwa skłaniała ludzi do nadludzkiego wysiłku wznoszenia wspaniałych budowli na ich cześć. Dzięki potrzebie życia duchowego, jaka tkwi w każdym człowieku, dziś świat może podziwiać tysiące świątyń, będących perłami architektury.

Europa przez wieki wzrastała w kulturze chrześcijańskiej, dlatego w każdym mieście i miasteczku na Starym Kontynencie znajduje się kościół. Różnorodność stylów architektonicznych, w jakich budowane były świątynie jest ogromna, dlatego stanowią cenną grupę zabytków.

Ostatnie dekady przyniosły spadek liczby wiernych i katolickie kościoły zaczęły pustoszeć, zwłaszcza na zachodzie kontynentu. Wiele z nich musiało zostać zamknięte i przez lata stały opustoszałe, popadając w ruinę. Takie marniejące dziedzictwo zainspirowało młodych Hiszpanów do stworzenia niezwykłego projektu.

Koniecznie zajrzyjcie na kolejne strony i zobaczcie, kto stoi za stworzeniem skateparku w kościele oraz jak odnawiano wnętrze świątyni. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, laiglesiaskate.com, thisiscolossal.com

Reply