Kapitalne porady ludzi po 60. Babcia z dziadkiem nie raz mają rację!

Starsi ludzie są różni, jedni na stare lata skupiają się na swoich chorobach, narzekaniu i mówieniu, że za ich czasów było lepiej. Oczywiście, że dla nich było lepiej, bo byli młodsi i mieli całe życie przed sobą. Jednak są też starsze osoby, które podchodzą z dystansem do swojego wieku. Nie narzekają, ale też potrafią powiedzieć, co myślą i poratować dobrą radą. 

Warto posłuchać starszych, bo mają coś, co my dopiero nabywamy – doświadczenie. Zobacz, jak na pytanie: „Jaką radę dałbyś osobom, które mają połowę twoich lat?” odpowiedzieli starsi ludzie.1. Ludzie zawsze mówią „Miej pewność, że wykonujesz taką pracę, jaka kochasz”. Ale to nie najlepsza rada. Czasami kochasz swoją pracę, czasami ją tylko tolerujesz, czasami wiesz, że to jedyny sposób, by zapłacić rachunki. Nikt nie kocha swojej pracy każdego dnia.

1


2. Lata lecą jak mgnienie oka. Nie żeń się młodo. Przeżywaj swoje życie. Zwiedzaj. Rób różne rzeczy. Czy masz środki, czy nie. Spakuj plecak i jedź tam, gdzie możesz sobie na to pozwolić. Nie kupuj rzeczy, zwiedzaj świat. IDŹ!

2


3. Nie bierz życia zbyt poważnie! Nawet jeśli wydaje się mroczne i beznadziejne, śmiej się z tego, a zobaczysz, jakie życie potrafi być zabawne.

3


4. Prawdziwi przyjaciele przybiegną o drugiej w nocy, gdy zadzwonisz po pomoc. Reszta to tylko znajomi.

4


5. Najważniejszą osobą w życiu jest ta, która chce z tobą je dzielić. Traktuj ją należycie.

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : tickld.com

Reply