Karnawał w Rio ukrywa pewną tajemnicę. To, co się dzieje przed występami jest szokujące!

Najbardziej znanym karnawałem na świecie jest ten w Rio de Janeiro w Brazylii. W rytm wesołej muzyki tańczą przedstawiciele kilkudziesięciu szkół samby. Wszystkiemu przyglądają się turyści, którzy tłumnie zjeżdżają z najodleglejszych zakątków świata, aby zobaczyć tą niezwykłą imprezę.

Tancerze są ubrani w kuse stroje, zazwyczaj bogato zdobione złotem i piórami. Przyjezdni nie zastanawiają się, skąd wzięło się tyle pierza, a z pewnością nie spadło ono z nieba. To produkt bardzo okrutnego przemysłu, który nie powinien mieć miejsca. Biały puch importowany jest z Chin, Indii i krajów RPA, gdzie specjalnie na potrzeby karnawału obdziera się zwierzęta z okrycia. Brazylia jest jednym z największych importerów tego towaru!

Aby ściągnąć z nich pióra, używa się techniki nazywanej „zamkiem błyskawicznym”. Ptaki są wieszane za kark lub nogi, związywane i obdzierane z upierzenia. To niezwykle bolesny i stresujący proces. Ich naga skóra jest narażona na ostre działanie promieni słonecznych, łatwo wdają się również różnorodne infekcje.

flickr.com

1

flickr.com

2

YouTube/PETA

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.co

Reply