Pobiegli ratować życie, nie spodziewali się, że ktoś zostawi im TAKĄ wiadomość na karetce!

Ludzki egoizm i wygodnictwo przechodzi pojęcie, takie patrzenie na własny interes, nie doprowadzi do niczego dobrego.

Samotność i depresja są znakiem naszych czasów. Ludzie żyją w wielkich tłumach, ale czują się samotni, zamykają się na innych i mimo że często kontakt z innymi, uśmiech sprawiłby, że życie nie byłoby takie ciężkie to nie decydują się na rozmowę z innym człowiekiem. Jeśli już muszą podjąć dialog, robią to za pomocą… karteczek z napisami.

Nie raz sami widzimy, zabawne lub nie karteczki z wiadomością dla innych pozostawiane przez ludzi. By nie przeszkadzali, by nie zostawiali, by byli cicho, by nie biegali… wszystko, co przeszkadza innym. Czasami dochodzi do tego, że nawet chodzenie w nocy po klatce schodowej komuś przeszkadza. Każdy chciałby mieszkać w centrum, nie stać w korkach i jednocześnie mieć dla siebie enklawę ciszy, gdzie nigdy nikogo nie spotka.

Passive Aggressive Notes

Bardzo popularne jest przyklejanie karnych karteczek ludziom, którzy źle parkują. Nie przejmują się zakazami, zajmują miejsca parkingowe, zastawiają innych, to bardzo denerwuje innych użytkowników ruchu. Jednak kartka, jaką znaleźli ratownicy z karetki, zaskoczyła ich. Wszyscy wiedzą, że karetki są pojazdami uprzywilejowanymi, mkną po ulicach nie dla kaprysu, tylko by zdążyć z ratunkiem.

 

Kiedy dojdzie do wypadku, zwału czy udaru to naprawdę minuty decydują, czy dany człowiek przeżyje, czy będzie mógł wrócić do sprawności. Dlatego karetce należy ustąpić pierwszeństwa. Dlatego karetka może zatrzymać się gdziekolwiek. Oczywiście jej kierowcy są przygotowani do takiej jazdy i parkowania, by nie zagrażać innym. Jednak wąskie ulice, pełne parkingi czasem sprawiają, że karetka zastawia inne auta. Do tej pory nikt nie miał do tego obiekcji, ludzkie życie jest ważniejsze niż kilka minut czekania na przejazd.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mirror.co.uk

Reply