Ta 10-letnia dziewczynka ma autyzm i prawie nie mówi, ale swoim wykonaniem piosenki „Hallelujah” zachwyciła i wzruszyła wszystkich

Muzyka potrafi być formą terapii i otworzyć chorego człowieka na świat.

Autyzm to choroba ośrodkowego układu nerwowego, która znacząco zmienia zachowanie człowieka. Przede wszystkim wpływa na jego zdolności komunikowania się ze światem i budowania relacji z otoczeniem. Osoby autystyczne mają więc problem z opanowaniem swoim zmysłowych wrażeń i wyrażaniem samych siebie.

Autystyczne dzieci żyją w swoim świecie i trudno dostosowują się do otoczenia. Wymagają też ciągłej opieki, ponieważ nie zdają sobie sprawy z wielu zagrożeń. Autyzm niestety nie jest w pełni uleczalny, ale odpowiednią i systematyczną terapią, można znacznie poprawić funkcjonowanie chorego.

Na tą coraz częstszą chorobę cierpi Kaylee Rodgers. Dziewczynka jest dość wycofana, a jej sposobem otwarcia się na świat jest muzyka. Trzeba przyznać, że ma prawdziwy talent który sprawia, że choć na chwile promienieje pełnym blaskiem.

Więcej o Kaylee przeczytacie na dalszych stronach, a także zobaczycie jej niesamowity występ.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mashable.com, youtube.com, wikipedia.org

Reply