Keanu Reeves mówi o tym, co w życiu najważniejsze. Te słowa warto cytować i powtarzać jak mantrę

Keanu Reeves to nie tylko wspaniały aktor.

To przede wszystkim wielki człowiek, jeden z niewielu „ludzi Hollywood”, którym nie przewróciło się w głowie. Nie można nazwać go celebrytą. Nie bryluje na ściankach, nie goni za tym, co popularne. Żyje normalnym życiem, choć byłoby go stać na dużo więcej, niż to, na co sobie pozwala. Jest filantropem, ale i wspaniałym sąsiadem, który przywita się i spyta, jak minął dzień.

Reeves nie miał łatwego życia. Zmagał się z odejściem wielu bliskich osób, od ojca, przez dziecko, które urodziło mu się martwe, poprzez ukochaną, która zginęła w wypadku. Wiele przeszedł i chyba również dzięki temu udało mu się docenić, to, co ma. Jego słowa poruszają w naszych sercach najczulsze nuty. To mądrości, które powinniśmy powtarzać sobie, jak mantrę.

1. Jeśli zostałeś brutalnie złamany, ale wciąż masz odwagę być łagodnym dla innych żywych istot, to jesteś głupcem z sercem anioła.

2. Pieniądze to pieniądze. Miło jest móc płacić za mieszkanie, restaurację i tak dalej. Istnieje bardzo prymitywne przysłowie: „Pieniądze nie leżą na drodze do szczęścia”, ale dzięki nim możesz kupić wolność, której pragniesz.

3. Prosta czynność zwracania uwagi może zająć dużo czasu. 

4. Może coś jest z góry określone, ale jestem pewien, że powinniśmy mieć bezpośredni udział w naszym przeznaczeniu.

5. Każda bitwa twojego życia ukształtowała cię dzisiaj jako człowieka. Dziękuj za trudne czasy, mogą cię tylko wzmocnić. 

Spraw, by kobieta się uśmiechnęła, a zobaczysz najbardziej spektakularny widok na świecie.

Więcej mądrych słów aktora znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply