Kilka małych, ale ważnych lekcji, które przydadzą się każdemu mężczyźnie będącemu w związku. Warto wynieść z nich coś dla siebie!

Miłość to piękne uczucie. Czasem jednak spada na nas nieoczekiwanie.

Niekiedy trudno jest odnaleźć się w poważnej relacji. Kiedy zakochanie mija, a temperatura uczuć trochę spada, trzeba zadbać o swój związek, by na tym nie ucierpiał. To wtedy w końcu zaczynamy zauważać nieperfekcyjność drugiej strony. Pojawiają się pierwsze kłótnie i niesnaski. Głupie nawyki, które niekoniecznie nam się podobają itp. Ze związkiem jest trochę tak, jak z rękami złożonymi do oklasków.

Kiedy się układają, klaszczemy, gdy są niedopasowane, po prostu zaczynają się mijać. Zamiast łapać w ręce puste powietrze, powinniśmy popracować nad drobnymi detalami. To właśnie one sprawiają, że czujemy się ze sobą dobrze lub…wręcz przeciwnie. Relacja jest zachowana, kiedy obaj partnerzy czynią tyle samo wysiłków, by ją utrzymać.

Mężczyźni powinni pamiętać o tym, że kobiety są bardzo wrażliwe na swoim punkcie. Czasem nawet z pozoru nieważny detal okazuje się punktem zapalnym. Na co faceci powinni uważać i o czym pamiętać? Tych kilka z pozoru oczywistych prawd zebraliśmy w punktach. Powinny ułatwić wam porozumienie.

Pomocne rady znajdziecie na następnej stronie. 

ong>1. Bliskość rośnie z czasem 

Na początku każdej relacji, istnieją pewne zahamowania i niechęć do dzielenia się sekretami, uczuciami oraz emocjami. Partnerzy odczuwają wtedy jeszcze obawę przed niezrozumieniem ze strony ukochanej osoby. To z czasem mija. Partnerzy przyzwyczajają się do siebie, zaczynają czuć pewnie i komfortowo. Dzielić ze swoim partnerem swoimi myślami. Trzeba być przygotowanym na naprawdę szczere rozmowy.

Na wierzch wychodzą wówczas skrywane wewnątrz emocje, a czasem i dawne urazy. Warto być wtedy cierpliwym. Wysłuchać i starać zrozumieć.

2. Od bliskiej osoby wymagamy więcej 

Często zdarza nam się słyszeć, że na złe zachowania partnera mamy przymykać oko. To w końcu najbliższa nam osoba, powinniśmy jej odpuścić. Takie podejście to błąd. Od najbliższych musimy wymagać więcej, to w końcu ich przykre słowa ranią nas najbardziej, a złe zachowania przynoszą największy ból. Na złe zachowanie kogoś, do kogo nic nie czujemy, możemy popatrzeć przez palce, w końcu nie zależy nam na tej osobie.  Ktoś z kim wiążemy przyszłość musi nam jednak odpowiadać. Nie powinniśmy wstydzić się tego, co robi i  „świecić za niego oczami”.

3. Granica między oczekiwaniami a wymaganiami jest niezwykle cienka

Oczekiwania, to nie to samo, co wymagania. Trzeba widzieć między nimi różnicę, choć czasem jest ona niezwykle cienka. Oczekiwania są bardzo ważne i zazwyczaj głęboko zakorzenione w naszej emocjonalności. Ich spełnienie sprawia, że druga osoba czuje się szczęśliwa. Wymagania, zwykle irracjonalne, narzucane drugiemu człowiekowi w nieznający sprzeciwu sposób, to kaganiec nakładany na związek.

Pamiętaj: druga osoba to nie telefon, czy laptop, o danych parametrach. To tylko lub aż człowiek.

ong>4. Uszanuj jej poświęcenie 

Dziewczyny, kiedy są w coś zaangażowane, robią to z całego serca i poświęcają temu większość swojego czasu. Potrafią podporządkować swoje życie jednemu. Kiedy jest to wasz związek powinieneś czuć się szczęśliwy, a nie zaszczuty. Gdy dziewczyna poświęca Ci dużo czasu, nie oznacza to, że nie ma własnych znajomych. Po prostu znaczysz od nich więcej. Potrzeba ciągłego przebywania razem z czasem się osłabia.

Na tym pierwszym etapie budujecie jednak wzajemną bliskość. To niezwykle ważne. Koledzy mogą poczekać.

5. Warto podać rękę na zgodę

Miłość nie jest ciągłym „spijaniem sobie z dziubków”. W stałych związkach zdarzają się kłótnie. To, o czym warto wtedy pamiętać, to priorytety. Co jest dla Ciebie ważniejsze: postawienie na swoim, czy zgoda? Ego nie powinno kierować Twoim postępowaniem.

Nie chodzi o to, by siedzieć cicho i nie mówić o swoich urazach. Kiedy jednak odkryjesz już karty, postaraj się, dać drugiej stronie szansę ruchu. Nie zakrzykuj jej, nie milcz, wyciągnij rękę i daj czas na przemyślenie. Kiedy dostanie szansę, może sama dojdzie do wniosku, że miałeś rację. Jeśli nie, trafiłeś na „trudną sztukę”.

6. Miłość trzeba wyrażać, nie wystarczy jej czuć

Mężczyźni zwykle nie są zbytnio wylewni. Wyrażanie uczuć sprawia im pewien problem. Kobiety robią to w sposób spontaniczny. W tym temacie faceci powinni brać z nich przykład. Choć bowiem kobiety czasem bez powodu wymyślają sobie i domyślają się niestworzonych rzeczy, to jedno potrzebują usłyszeć. Już taka ich pokrętna natura. Panowie, spróbujcie od czasu do czasu powiedzieć im, co czujecie. Nie stanie wam to ością w gardle, gwarantujemy.

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com

Reply