Kilka najśmieszniejszych wpisów z Wikipedii, których w porę nie zauważyli moderatorzy. Gdy je zobaczysz, popłaczesz się ze śmiechu!

Przy tak wielu fałszywych wiadomościach rozpowszechnianych w internecie, czasem naprawdę trudno się zorientować, co jest prawdą, a co nie.

Komu i czemu wierzyć? Na pewno nie Nonsensopedii. To tam zwykle umieszczane są te najbardziej zadziwiające, kontrowersyjne, czy intrygujące wiadomości i definicje internetu. Strona do złudzenia przypomina najpopularniejszą internetową encyklopedię.

Z tym że tutaj nie ma mowy o weryfikowaniu definicji pod względem prawdziwości podanych informacji. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autora. Podobnie lekko podawane definicje potraktowali internetowi wandale, którzy zamieścili te wpisy na Wikipedii. Zedytowane przez nich definicje zostały uchwycone przez portal Boredpanda, jeszcze zanim dostrzegło je czujne oko administratorów internetowej encyklopedii.

Na kolejnych stronach zamieszczamy całą galerię zrzutów ekranu z najpopularniejszej internetowej encyklopedii. Gdy je zobaczysz, popłaczesz się ze śmiechu!

ong>1. Lista seryjnych morderców według liczby ofiar

Niektóre z edytowanych definicji są naprawdę prześmieszne. Nieczęsto zdarza się trafić na podobne „kwiatki”. Zwykle znikają równie szybko, jak się pojawiają. Redaktorzy Boredpandy okazali się jednak szybsi od administratorów Wikipedii. Z morza zmodyfikowanych definicji wyłowili te najśmieszniejsze i ocalili je dla potomności, wciskając print screen na swoich klawiaturach.

Pierwsza z nich dotyczy listy seryjnych zabójców.We wpisie tym ktoś dodał żartobliwe ostrzeżenie dla osób, które znalazły się na tej stronie: – Proszę nie rozszerzać listy poprzez zabijanie ludzi.

2. Charlie półczłowiek

Osoba, która zmieniła informację na temat Charliego Sheena, uznała jego uzależnienie od narkotyków za tak ważne, że nie mogło go zabraknąć również w informacjach o aktorze na Wikipedii. Nie można zaprzeczyć, że od jakiegoś czasu kontrowersyjny aktor jest znany głównie z hulaszczego trybu życia. Podkreślona na czerwono informacja zniknęła jednak równie szybko, jak się pojawiła. Dlaczego? Przecież to naprawdę pół człowiek, pół kokaina!

3. Pierwsza zasada termodynamiki

Śmieszek, który przerobił tę definicję nic nie robi sobie z odkryć Izaaka Newtona. Dla tego, kto to zrobił termodynamika mogłaby nie istnieć. Ogłosił bowiem, że: Pierwsza zasada termodynamiki brzmi: nie mówić o termodynamice.

ong>4. Rzeczywistość każdy postrzega inaczej 

Zanim je usunięto powstały aż trzy alternatywne dla zamieszczonej w Wikipedii definicje rzeczywistości. Trzech różnych żartownisiów wzięło na warsztat to, co nas otacza. Nie obyło się bez nihilistycznych, depresyjnych haseł. Były też filmowe nawiązania. Tak więc pierwsza z definicji głosi: – Rzeczywistość to mit. Według drugiego z filozofów: – Nie ma rzeczywistości… Jest tylko matrix.

Ostatni w żartobliwy sposób nawiązuje do tzw. wikilobbyingu, czyli opłacania haseł na Wikipedii, tak by lepiej promowały nasz produkt. Wpis głosi: – Rzeczywistość staje się towarem. Daje do myślenia, prawda?

5. Francuskie Siły Zbrojne

Autor zedytowanego wpisu pod hasłem: Francuskie Siły Zbrojne tylko delikatnie sugeruje, że definicji powinieneś szukać nie pod „f”, ale pod „t”, bo to zwykli tchórze.

6. Zaćmienie księżyca

Według autora poniższej definicji naprawdę powinniśmy bać się zaćmienia księżyca, bo kiedy do niego dojdzie wszyscy zginiemy (sic!).  Wikipedia podaje: – To głupie! Zaćmienie księżyca jest, kiedy księżyc robi się czarny i eksploduje, emitując trujący gaz, który zabija ludzkość.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.site

Reply