Kim jest najczęściej całowana dziewczyna świata? Odpowiedź na to pytanie nie zmienia się od lat!

Spekulowano, dlaczego umarła. Istniały dwie wersje wydarzeń: odebrała sobie życie lub ktoś to zrobił. Zdziwienie wzbudzał jednak fakt, że miała tak spokojną twarz. Nierozwikłana tajemnica podsycała ciekawość ludzi. Sprawiła, że jej maskę zaczęto kopiować. W późniejszych latach „nieznajoma z Sekwany” stała się makabryczną, ale jednak ikoną stylu. Inspirowała artystów. Była bohaterką wierszy i pieśni, a jej portret musiał znaleźć się w każdym modnym wnętrzu.

Portret kobiety wisiał również w domu dziadków Asmunda Laerdala, norweskiego producenta zabawek, który specjalizował się w tworzeniu lalek i samochodów z miękkich tworzyw sztucznych. To jego właśnie poproszono o zaprojektowanie manekina ćwiczebnego do ratowania ludzkiego życia. Na pomysł stworzenia lalki wpadli Peter Safar i James Elamu, wynalazcy nowoczesnej metody resuscytacji. 

Wybierając maskę, Laerdal zamienił manekina Resusci Anne w pomnik nieznanej kobiety, która utonęła w Sekwanie. – Ponieważ nie ma imienia i pozostaje zagadką, nigdy nie możemy jej dosięgnąć i zepsuć – stwierdził Laerdal. Tym sposobem od 1960 r., w którym manekin pojawił się na rynku, trenowało na nim ok. 300–400 milionów osób. To czyni Mona Lisę z Sekwany najczęściej całowaną dziewczyną świata!

Źródło: amusingplanet.com

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply