9 typów wiadomości, które są kłamstwem. Jeśli ktoś tak ci odpisuje… cóż, wniosek jest jeden

Według badań ludzie najczęściej kłamią w pisanych wiadomościach, jednak łatwo to rozpoznać.

W wiadomości nie widać ekspresji twarzy, nie słychać tembru głosu, dlatego uważa się, że najłatwiej jest nam kłamać, właśnie w wiadomości. Można ją zredagować, wysłać i nie przejmować się, że ciało zdradzi brak szczerości. Każdy z nas pisze bardzo dużo wiadomości czy to SMS, czy w innych komunikatorach. Często też czeka na odpowiedź i w nią wierzy.

Kłamstwo ma krótkie nogi, najczęściej szybko wychodzi na jaw i nie ma osoby, która by przeszła obok niego obojętnie. Zdarza nam się naciągać prawdę, kłamać, gdy coś jest dla nas niewygodne, jednak sami nie lubimy być okłamywani. Dlatego sprawdźcie, jak najczęściej ludzie kłamią w SMS czy wiadomościach na komunikatorach, by nie dać się nabrać… i samemu nie pisać takich teksów.

1. Długie opisy

Kłamca próbuje ukryć nieprawdę między słowami. Badacze z Uniwersytetu Cornell dowiedli, że wiadomości, w których się kłamie, jest dłuższa od tej, w której odpowiada się prawdę. Kłamcy będą opisywać, co dlaczego i jak, byle by nie powiedzieć prawdy, że nie chcą się spotkać czy mają na oku już kogoś innego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply