Klaun pogrzebowy, łapacz pijawek, ustawiacz pachołków – te zawody istniały naprawdę i robiły furorę! Poznaj ich zdumiewającą historię

Do historii przeszedł szereg zawodów.

Cała masa profesji z biegiem lat stała się niepotrzebna. W niektórych zawodach ludzi zastąpiły maszyny. Inne całkowicie odeszły do lamusa. Dziś niewiele możemy o nich powiedzieć, a niekiedy nie potrafimy nawet rozszyfrować, co znaczą niektóre określenia z nimi związane. O części z tych profesji pewnie nie warto pamiętać, podczas gdy inne do dziś wywołują niemałe emocje.

Jest dosłownie garstka profesji, które choć zapomniane, odkurzone z pyłu historii wywołują na twarzy szeroki uśmiech. Nie mają nawet sensownych nazw, które nie brzmiałyby głupio lub co najmniej dziwnie. Trudno uwierzyć, że wszystkie one istniały naprawdę, a ludzie pobierali za ich wykonywanie pensję. Zobaczcie całą listę najbardziej nietuzinkowych i niesamowitych zawodów w historii. Oto one.

Ustawiacz kręgli

Gra w kręgle jest starsza, niż myśleliście. Dawniej jednak wyglądała nieco inaczej i wymagała od jej uczestników dużo większych pokładów cierpliwości. Do ustawiania kręgli nie używano (tak jak to się dzisiaj odbywa) automatycznych mechanizmów. Każdy z pachołków na torze był umieszczany ręcznie, przez specjalistów, zwanych „ustawiaczami pachołków”. Te same osoby zbierały kule do kręgli po danym rzucie i podawały je grającym. Zawód ten nie był dobrze płatny, dlatego wykonywali go głównie nastolatkowie. Często była to ich pierwsza praca.

Dalszą część artykułu znajdziesz na następnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.guru

Reply