Klawisze funkcyjne F1 – F12 nie służą tylko do zbierania kurzu. Poznaj ich funkcję i korzystaj szybciej z wielu programów

Klawisze funkcyjne z założenia mają ułatwiać człowiekowi życie, ale sporo osób nie wie, do czego tak naprawdę służą.

Komputery są obecne w większości domów, a ich obsługa już dawno przestała być postrzegana w kategoriach czarnej magii. Z PC-ów lub laptopów korzystają zarówno seniorzy, jak i czteroletnie szkraby, które wpierw uczą się posługiwać myszką komputerową czy touchpadem, a dopiero później długopisem.

Komputery mają mnóstwo funkcji, z których przeciętny użytkownik rzadko zdaje sobie sprawę. Warto jednak je poznać, ponieważ zostały stworzone po to, by ułatwić oraz przyspieszyć korzystanie z urządzenia.

Klawiatura to podstawowy sprzęt umożliwiający sprawne użytkowanie komputera. To za jej pomocą wydajemy wiele komend, a przede wszystkim piszemy teksty. Większość osób zna podstawowe skróty klawiaturowe typu ctrl + X (wytnij), ctrl + C (kopiuj) czy ctrl + V (wklej), ale mało już kto wie, do czego służą klawisze funkcyjne od F1 do F12.

Koniecznie zajrzyjcie na kolejne strony tego artykułu i dowiedzcie się, do czego tak naprawdę służą klawisze funkcyjne, bo na pewno nie do zbierania kurzu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply