Angielscy naukowcy dowodzą, że kobiety naturalnie potrzebują więcej snu niż mężczyźni, co ma związek z intensywniejszą pracą ich mózgów

Ciało kobiety różni się od ciała mężczyzny budową i funkcjami, dlatego wymaga innej troski, gdyż jego potrzeby są odmienne.

Różnic płciowych jest wiele: dotyczą one ogólnej budowy ciała, specyfiki narządów wewnętrznych oraz zachowania. Odmienności te wynikają z ról, przed jakimi są w życiu stawiane osoby o danej płci. W rezultacie kobiety mają naturalne predyspozycje do sprawowania opieki nad dziećmi, a mężczyźni do walki o przetrwanie.

Przynależność do danej płci warunkuje wiele zachowań człowieka, dotyczących jego codziennego życia i nie tylko. Płeć pływa na pozycję w społeczeństwie, posiadane obowiązki, możliwości osobistej realizacji czy zdolności biologiczne organizmu.

Płeć warunkuje budowę organów wewnętrznych, miedzy innymi mózgu. Jego kształt, wielkość i struktura są bardzo ważne, ponieważ odpowiada on za różne zdolności i potrzeby człowieka, między innymi za potrzebę snu.

Już na następnej stronie przeczytacie dokładnie, dlaczego kobiety powinny spać więcej, niż mężczyźni. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : heroviral.com, brainfitnessforlife.com

Reply