Kobieta z rakiem jajnika wywalczyła olbrzymie odszkodowanie od firmy Johnson & Johnson, kiedy odkryła w zasypce rakotwórcze substancje

Dziecięcy puder od Johnson & Johnson jest bardzo groźny! Stosowanie go może prowadzić nawet do raka.

Rodzice zrobią wszystko dla swoich pociech. Dbają o nie. Pielęgnują. Pilnują, by ich małe ciałka miały odpowiednią opiekę. Robiąc to powinniśmy mieć jednak oczy dookoła głowy. Coraz częściej okazuje się bowiem, że produkty pielęgnujące, których używamy od lat nie są wcale tak zdrowe, jak myśleliśmy. Nikt jednak nie przypuszczałby, że stosowanie zwykłego dziecięcego pudru może doprowadzić nawet do raka

Najwyraźniej jednak takie, dramatyczne skutki miało stosowanie zasypki u  Lois Slemp, u której w 2012 r. w wieku 62 lat zdiagnozowano raka jajnika.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przejdź na następną stronę. 

oduktów zawierających talk od Johnson & Johnson u 62-latki z Virginii zdiagnozowano raka jajnika. Kobieta wytoczyła przeciwko firmie proces. Była jednak zbyt chora, by stanąć przed sądem osobiście. Nowotwór bardzo szybko rozprzestrzenił się po jej organizmie. Nastąpiły przerzuty. Choroba zaatakowała wątrobę. Bardzo szybko jednak okazało się, że wina firmy jest bezapelacyjna. Badania pochodzące z lat siedemdziesiątych XX w. potwierdziły przypuszczenia chorej  kobiety.

Według nich  kobiety, które stosowały talk na okolice narządów płciowych, były o 40% bardziej narażone na rozwój raka jajnika. W zasypce wykryto substancje rakotwórcze. To wystarczyło. Lois Slemp wywalczyła od firmy 110 milionów dolarów. Dołączyła tym sposobem do trzech innych kobiet, które w ostatnich latach pociągnęły firmę do odpowiedzialności za swoją chorobę i wygrały. Koncern Johnson & Johnson wypłacił im łącznie 197 milionów dolarów. To jednak niejedyne procesy przeciwko firmie. Kobiet, które pozwały koncern są tysiące.

rał, który jest wydobywany w wielu krajach. Biały proszek do pielęgnacji ciała zaczęto używać w 1894 roku, kiedy odkryto, że znakomicie pochłania wilgoć. Powstała więc cała linia kosmetyków z talkiem. Używano ich po prysznicu, przeciw odparzeniom, w pielęgnacji delikatnych części ciała. Niewiele osób jednak wie, że ta sama substancja stosowana jest w farbach i tworzywach sztucznych. Długoletnie używanie produktów z talkiem może mieć zaś bardzo negatywny skutek.

W przypadku Jackie Fox z Alabamy odszkodowanie było marnym pocieszeniem. 72 miliony dolarów kobieta otrzymała pośmiertnie, po tym,  jak w 2015 r. zmarła na raka jajnika. Bądźcie więc ostrożni i unikajcie talku. Skutki jego działania mogą być naprawdę bardzo złe.

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : rebelcircus.com, thesun.co.uk

Reply