4 odrażające praktyki, które do dziś stosowane są na kobietach w Azji i w Afryce. Dlaczego nikt im nie pomoże?

Mimo XXI wieku w wielu państwach i regionach świata życie kobiet wygląda fatalnie. Panie ciągle nie mają dostępu do edukacji, nie posiadają praw wyborczych, nie mogą prowadzić samochodów czy jadać przy stole z mężczyznami.

W niektórych krajach karze się je za nieodpowiedni strój lub siłą wydaje za mąż. W małżeństwie nie mają równych praw i często stają się niewolnicami mężów, którzy mogą z nimi robić, co chcą.

Ciężko pojąć, że w dzisiejszych czasach dzieją się takie rzeczy. Niestety w pewnych społecznościach to całkiem normalne i istnieje na to społeczne przyzwolenie. Nikomu, oprócz poszkodowanym kobietom to nie przeszkadza. Mężczyźni zazwyczaj unikają kary i z pokolenia na pokolenie robią to samo.

Na kolejnych stronach przeczytasz o okrutnych praktykach, które stosuje się wobec kobiet w Afryce i Azji. Wiekowa tradycja nakazuje, aby robiono z nimi straszne rzeczy. Kiedy wreszcie ich los się odmieni?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : 2earfuls.files.wordpress.com, tooyoungtowed.org, africafundacion.org

Reply