Dlaczego kobiety tak bardzo lubią się przytulać? Poznajcie odpowiedź, dzięki której lepiej zrozumiecie potrzebę bliskości u pań


3. Poczucie bezpieczeństwa

Mężczyzna otaczający kobietę ramieniem daje jej poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Jego ramiona tworzą symboliczny krąg, w którym wybranka jest bezpieczna i może się schronić. Jest to też dla kobiety informacja, że jest dla mężczyzny cenna i ważna, bo z troską chronimy tylko to, co dla nas wartościowe.

couple-1149143_960_720


4. Poświęcona uwaga

Przytulanie jest zależne od chęci człowieka i jego potrzeby kontaktu z drugą osobą, dlatego kobiety przytulanie traktują jako okazanie im zainteresowania. Kiedy parter decyduje się tulić swoją kobietę, poświęca jej uwagę i czas, co dla pań jest bardzo ważne, bo wskazuje na zaangażowanie i zainteresowanie mężczyzny.

man-1130496_960_720


5. Ładowanie wewnętrznej baterii

Człowiek to nie maszyna, która zawsze jest w takiej samej formie. Czasem potrzeba tego, by zatrzymać się w codziennym pędzie, przestać myśleć i zresetować się. Wtulenie się w czyjeś ramiona to świetna okazja, by zapomnieć o rzeczywistości i problemach oraz niejako naładować wewnętrzną baterię do walki z kolejnymi wyzwaniami życia.

Kobiety są dość skomplikowane, więc lista powodów, dla których lubią się przytulać jeszcze się nie kończy. Trzy kolejne znajdziecie na ostatniej stronie.

romance-couple-1209046_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply