Dlaczego kobiety tak bardzo lubią się przytulać? Poznajcie odpowiedź, dzięki której lepiej zrozumiecie potrzebę bliskości u pań


6. Wyraz uczuć

Kobiety z natury są bardziej uczuciowe od mężczyzn. Panie są genetycznie predysponowane do tego, by zwracać większą uwagę na emocję, co oczywiście ma związek z rolą matki, jaką każda kobieta może potencjalnie pełnić. W związku z tym, jeśli ich partner dobrowolnie i z własnej inicjatywy je przytula, jest to dla nich sygnał, że żywi do nich pozytywne uczucia: miłości, przyjaźni czy serdeczności.

i-1329349_960_720


7. Wyraz oddania i przynależności

Mężczyzna przygarniający do siebie ramieniem swoją wybrankę, zwłaszcza w towarzystwie innych osób, daje sygnał „Ona jest moja”. Przytulanie się jest głównie zarezerwowane dla bliskich sobie osób, więc jest wyrazem ich relacji, wzajemnego oddania i przynależności, wynikającej z trwałego przyzwolenia na wkraczanie w swoich stref intymności.

happy-1071323_960_720


8. Wrażliwsza skóra

Kobiety lubią być często przytulane, bo to po prostu dla nich przyjemne. Skóra pań jest cieńsza i wrażliwsza niż u mężczyzn, dlatego silniej odbierają i reagują na bodźce, doznawane podczas kontaktu fizycznego.

preview-650x341-98-1457959341

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply