Kobiety nie mogą prowadzić samochodów, bo mają tylko ćwierć mózgu! Słowa muzułmańskiego duchownego wywołały burzę w sieci

Arabia Saudyjska to jeden z najbardziej konserwatywnych krajów słynących z ograniczania praw kobiet.

W tej kwestii nie zmienia się nic od wielu lat. To jedyne państwo na świecie, które zakazuje paniom prowadzenia samochodów. Nie tylko z tym problemem muszą się mierzyć Saudyjki. Bez zgody mężczyzn trudno im cokolwiek załatwić. Problem jest nawet z pójściem do lekarza.

Żaden specjalista nie podejmie się leczenia kobiety, jeśli zgody na to nie wyrażą męscy członkowie rodziny. Kobiety za wszelakie nieposłuszeństwo względem mężczyzn są karane. Niektóre kary są wyjątkowo poniżające i brutalne. Całe życie muszą być podporządkowane jakiemuś mężczyźnie i liczyć się z jego zdaniem. Nie decydują nawet o własnym stroju. Publicznie przechadzają się ulicami ubrane w długie czarne abaje, a twarze zakrywają nikabem.

Ostatnio świat mocno zszokowała wypowiedź pewnego saudyjskiego duchownego. Oburzyli się nią nawet mieszkańcy Arabii Saudyjskiej. Szejk Saad Al-Hijri cieszy się wielkim autorytetem wśród Arabów, jednak muzułmański uczony przeszedł niedawno samego siebie i został ostro skrytykowany za swoje słowa. W swojej przemowie pod tytułem „Dlaczego kierowanie autem przez kobiety jest złem?” przekonywał, że kobiety absolutnie nie powinny siadać za kierownicą z jednego prostego powodu.

Jakiego? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : theguardian.com, yputube.com

Reply