Okrutne kary dla kobiet, które złamały prawo! Wykonywano je latami

Kobiety w dawnych czasach nie miały łatwo. Już w starożytności uważano je za słabe, wątłe, głupie i dziecinne.

Zamykano je w czterech ścianach, aby przykładnie zajmowały się domem, dziećmi, pracą i zaspokajaniem mężczyzn. Każdemu wymogowi musiały sprostać i absolutnie nie mogły się sprzeciwiać. Najpierw były usłużne wobec ojców i braci, później wobec swoich mężów, którzy zazwyczaj nie najlepiej je traktowali. Wielcy greccy filozofowie również mieli kobiety za nic. Arystoteles na przykład twierdził, że „kobieta to nieudany mężczyzna”.

W czasach chrześcijańskich wcale nie było lepiej. Kobieta miała powstać z żebra mężczyzny i być głupsza od niego. Wskazuje na to historia z wężem. Adam był za mądry, aby ulec podszeptom gada, za to Ewa chętnie na nie przystała. Przez wieki status kobiety był bardzo zły. Musiały być posłuszne, pracowite, uległe i płodne. Jeśli nie wydawały na świat potomków (najlepiej płci męskiej), wszyscy uważali je za małowartościowe.

Kobiety częściej niż mężczyźni były karane. To właśnie je najczęściej podejrzewano o czary, rzucanie uroków i zmuszanie do złego. Ponosiły dotkliwsze kary niż mężczyźni. Dziś prezentujemy tylko niektóre z nich.

1. Podwójne dyby

Kiedy dwie kobiety się o coś bardzo pokłóciły, były zamykane w takim oto wynalazku. Uwalniano je, dopiero gdy się pogodziły.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply