Zobacz niezwykłe portrety kobiet, które przeszły ciężkie chwile w życiu, ale się nie poddały!

W 2010 22-letnia Jasmine Gailer zaczęła odczuwać wielki ból w nodze. Nie mogła chodzić, słabła z dnia na dzień. Diagnoza lekarska była straszna: nowotwór kości w kolanie. Następny okres jej życia to walka, codzienne zabiegi, operacje, kroplówki i leki. Świat młodej dziewczyny został ograniczony do szpitalnego łóżka.

Raka udało się zwalczyć, radość psuła blizna, która pozostała po operacji. Gruba 30 centymetrowa szrama przypominała o bólu. Dziewczyna bardzo się jej wstydziła.Blizna ją smuciła, ale wrzuciła swoje zdjęcia na portal społecznościowy i odkryła coś, co ją zainspirowało. Postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, by pomóc im walczyć z rakiem.

1


Pokazując swoje ciało, pozbywała się gniewu i bólu, który towarzyszył jej przez czas leczenia.

Wstydziłam się moich blizn, wstydziłam się mojej historii. Wtedy zdałam sobie sprawę, że wszystkie moje problemy kręcą się wokoło tego, dlaczego nie mogę sobie z tym poradzić.

2


Tak pojawił się pomysł fundacji Stories Scar, który zrzesza osoby z bliznami po raku. Zawiązała także współpracę z kilkoma fotografami, którzy podjęli się zrobienia zdjęć kobietą z bliznami.

Natalie wygrała życie, jednak straciła nogę.

3


Lucy wyszła z walki z rakiem z 40 centymetrową blizną.

4


Hayley wstydziła się sztucznego oka, które zastąpiło chore, ale już nie przejmuje się tym i cieszy z życia.

5


Hannah też ukrywała bliznę, ale doszła do wniosku, że jest świadectwem jej walki, jej bólu i przeszłości, ale nie może determinować jej przyszłości.

6


Blizny, które sprawiały, że dziewczyny wstydziły się swojego ciała stały się symbolem ich siły i walki. To bardzo wzruszające. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : scarstories.org

Reply