5 niesamowitych kobiet, z którymi lepiej nie zadzierać ;)

Nie od dziś wiadomo, że kobiety są zdumiewające. Potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji. Chociaż na co dzień nie pokazują wszystkich swoich umiejętności, ale historia świata jest pełna opowieści o kobietach, które nim władały. Niekoniecznie mowa tu o koronie i polityce, ale i o odnalezieniu swojego miejsca w męskim świecie. 

Odważne, pomysłowe i inteligentne kobiety przewijają się w kronikach od wieków. Czas poznać kilka z nich :)1. Li Xu – 290 rok

Kiedy jej ojciec zginął w rebelii w Ningzhou w Chinach wzięła sprawiedliwość w swoje ręce i chciała go pomścić. Zorganizowała oddziały, które zwalczyły rebeliantów, a jej ojciec mógł odzyskać honor. 

(Tumblr)

12. „Island Girl” – 550 rok

Niestety, imię tej wojowniczki zatraciło się na kartach historii, ale jej przygody nie. Kiedy została porzucona przez narzeczonego, najechała jego ziemię. Nie zrobiła tego z miłości, ale z powodu polityki. Podczas oblężenia były narzeczony poddał się, odesłał swoją żonę i przyjął sojusz kobiety. Ich pakt przetrwał wieki. 

(Tumblr)

23. Tamar z Gruzji – 1160 rok

Tamar urodziła się w Gruzji i po śmierci ojca ogłosiła się królem tego państwa. Była bardzo inteligentna, wstępując na tron, zmiażdżyła wszelkich przeciwników. Jej rządy sprawiły, że Gruzja przeżyła swój złoty wiek! A męża, który próbował się jej pozbyć… pozbyła się pierwsza.

(Trumbl)

34. Elizabeth Stokes – około 1700 roku

Zyskała przydomek  „Lady Bare Knuckles” i zajmowała się boksem. Na przełomie XIX i XX wieku boksowano się bez użycia rękawic, przez co obrażenia były znacznie poważniejsze niż obecnie. Elizabeth stała się sławna dzięki 22 minutowej walce, w której znokautowała Hannah Highfield.  

(Trumbl)

45. Juana Galan – 1810 rok

Kiedy Napoleon najechał Valdepenas w Hiszpanii, Juana nie poddała się. Zorganizowała grupę kobiet, które wciągały francuskich żołnierzy w zasadzki. Wylewały na nich gorącą wodę i oliwę. Wdawały się w bójki z żołnierzami. Nie miały broni, ale dały popalić wrogim siłą. 

(Trumbl)

6

Jak pokazuje historia, kobiety też potrafią walczyć o swoje ;)

Podziel się tym ze znajomymi!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply