Kochasz czekoladę? Ciesz się nią, póki możesz. To jeden z 4 smakołyków, które odbierzemy sobie sami, niszcząc naszą planetę

Choć wiele osób jest święcie przekonanych, że zmiana klimatu to jedna wielka mistyfikacja.

Skutki efektu cieplarnianego i ogólnej degradacji naszego środowiska są namacalne i jak najbardziej prawdziwe. Najlepszy dowód na to mieliśmy, obserwując następujące po sobie huragany, które nigdy wcześniej nie były ani tak silne, ani częste, nie siały również tak wielkiego spustoszenia.

Wielu naukowców twierdzi, że gdyby nie zmiany naszego klimatu, a mianowicie wzrost poziomu mórz oraz oceanów i efekt cieplarniany Irma i Harvey nie byłyby tak intensywne i destrukcyjne. Huragany to jednak tylko jeden ze smutnych objawów tego, jak bardzo zniszczyliśmy matkę Ziemię. Dużo większym, choć nie tak gwałtownym zagrożeniem dla planety są postępujące zmiany klimatyczne.

Szybko podnosząca się temperatura, ekstremalne nawałnice i mrozy – doświadczamy tego wszystkiego. O ile my jakoś sobie z tym radzimy, roślinom ta sztuka nie idzie już tak dobre. By rosły i rodziły owoce, potrzebują optymalnych warunków atmosferycznych. O te zaś trudno przy takiej huśtawce pogodowej. Zdaniem naukowców te najbardziej delikatne nie mają szans na przystosowanie się do gwałtownych zmian klimatu. To kwestia czasu, kiedy znikną z powierzchni ziemi. Pożegnamy się też ze smakołykami tworzonymi na ich bazie.

Całą listę tego, co będziemy musieli wykreślić z jadłospisu znajdziecie na następnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viralnova.com

Reply