Tego kota obawiają się wszyscy pacjenci amerykańskiego centrum medycznego. Poznaj historię Oskara.

Wiele badań udowodniło zbawienny wpływ zwierząt na rehabilitację chorych. Bywają jednak osobniki, których obecność przy łóżku pacjenta jest wielce niepożądana. 

Pacjenci centrum medycznego Island’s Steere House w obawą wypatrują Oskara – mieszkającego w budynku kota. Jego odwiedziny często stają się początkiem tragedii.

1Oskar pojawił się w ośrodku jako niewielki kociak i został „zaadoptowany” przez tamtejszych pracowników. Zwykle jest bardzo nieśmiały i raczej unika kontaktów z ludźmi. Istnieje jednak pewien fascynujący wyjątek. Oskar zagląda tylko do pokoi pacjentów, którzy wkrótce umrą. Kot przewidział w ten sposób ponad 50 zgonów. Pracownicy ośrodka nauczyli się szanować jego intuicję i opierać na niej swoje działania.

2Sprawą niesamowitych umiejętności Oskara zainteresował się lekarz i profesor Brown University David Dosa. Póki co nie znalazł jednak dla nich naukowego wytłumaczenia. Sztab medyczny nadal musi uważnie śledzić każdy krok futrzaka. Być może pomoże to w uratowaniu życia kilku pacjentów.

Poznaj pełną historię tego niezwykłego kota.

 

 Jeśli zainteresowała Cię ta historia podziel się nią ze znajomymi na Facebooku. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube

Reply