Szwedzcy naukowcy ogłosili, że kolor oczu determinuje osobowość człowieka. W moim przypadku to się sprawdza! A jak jest z wami?

Niejednokrotnie zapewne słyszeliście przysłowie „oczy są zwierciadłem duszy”. Teraz okazuje się, że ma ono także naukowe podstawy!

Kiedy zastanawiamy się nad naszą osobowością, zwracamy baczną uwagę na różne jej aspekty, jednak zapewne często pomijamy oczy. A szkoda! Są one elementem naszej fizyczności, ktory może powiedzieć o nas bardzo wiele… i który jest widoczny od razu!

Naukowcy z Uniwersytetu Orebro w Szwecji przeanalizowali 428 osób pod względem ich osobowości, uwzględniając kolor ich oczu. Zauważyli, że na kolor naszych tęczówek mają te same geny, które tworzą nasze płaty czołowe, stąd można stwierdzić, że istnieje wyraźny związek pomiędzy naszymi reakcjami na otoczenie a kolorem oczu. Jesteście ciekawi, jakie cechy Szwedzi przypisali osobom o konkretnych kolorach oczu? Czytajcie dalej! :)1. Czarne/ciemnobrązowe oczy

Najprawdopodobniej jesteś urodzonym przywódcą. Nawet jeżeli tak się nie czujesz, możesz być zaskoczony, że tak właśnie widzą Cię ludzie z Twojego otoczenia.

Ludzie z tak ciemnymi oczami postrzegani bywają jako tajemniczy i skryci, mimo że tak naprawdę to osoby serdeczne i życzliwe.

Im ciemniejsze oczy, tym więcej melaniny w organizmie. Badania opublikowane w magazynie Personality and Individual Differences jednoznacznie stwierdzają, że ludzie z bardzo ciemnymi oczami piją o wiele mniej niż jasnookie, a także osiągają większy sukces w sporcie, zwłaszcza takim, który wymaga uderzania w cel, np. w przypadku tenisa. Dzieje się tak dlatego, że melanina działa jak izolator dla połączeń między komórkami. Im więcej masz melaniny, tym szybciej pracuje Twój mózg.

Potencjalnie możesz rządzić światem! Wystarczy tylko, że znajdziesz w sobie wewnętrzną siłę. Świat już widzi w Tobie lidera.

[foter.com]

12. Szare oczy

Szare oczy to rzadkość, chociaż tak naprawdę są tylko odmianą niebieskich tęczówek. Jeżeli masz oczy ciemnoszare, masz więcej melaniny niż osoba z bladymi, jasnoszarymi tęczówkami.
Uważa się, że szarookie osoby są wyjątkowo zrównoważone i taktowne, ale… to tylko jedna strona medalu.

Być może istnieje w nich Dr Jekyll i Mr Hyde. Dlatego możesz różnie postępować w podobnych sytuacjach, w zależności od tego, z jakimi osobami czy emocjami masz do czynienia. To, czy będziesz bardziej, czy mniej otwarty, zależy od tego, jak bardzo kontrolujesz swoje emocje.

Jeżeli masz oczy jasnoszare, najprawdopodobniej działanie przychodzi Ci nieco trudniej niż większości ludzi. Chcesz być brany na serio przez otoczenie, ale równocześnie ważne jest dla Ciebie Twoje własne zdanie. Ciężko Ci czasem znaleźć złoty środek na pogodzenie tych dwóch skrajności. Czasami trochę czasu zajmuje Ci uzewnętrznienie swoich emocji, ale jeżeli pozwolisz komuś poznać prawdę na swój temat, będziesz się troszczyć o tę relację ze wszystkich sił.

[foter.com]

23. Niebieskie oczy

Jako osoba o takim kolorze tęczówki, posiadasz wielką siłę wewnętrzną i fizyczną, chociaż możesz nie okazywać jej na zewnątrz. W rezultacie ludzie nie widzą, jaki jesteś naprawdę i może się zdarzyć, że postrzegają Cię negatywnie jeszcze zanim zdążą Cię poznać. Możliwe, że uchodzisz za kogoś słabego, bojaźliwego czy nierzetelnego.

Ludzi z niebieskimi tęczówkami uważa się tez za nieśmiałych i wyjątkowo skromnych. Niebieskookie dzieci, jak udowodniono w czasie badań w Niemczech w 2006 roku, mniej ufnie podchodziły do nowych rzeczy i były o wiele mniej otwarte na swoich rówieśników.

Medical Daily donosi z kolei, że niebieskookie osoby postrzegane są jako dążące do rywalizacji, a czasami nawet egoistyczne. Mimo tych negatywnych opinii, badania opublikowane z kolei przez University of Pittsburgh School of Medicine sugerują, że kobiety o jasnym kolorze oczu lepiej niż ciemnookie znoszą… poród – związany z nim zarówno ból, jak i stres. Badaniami w tym zakresie zajmowała się dr Inna Belfer. Przeanalizowano zachowanie 48 kobiet w ciąży – 24 z jasnymi i 24 z ciemnymi oczami, a wnioski były następujące: Osoby jasnookie o wiele lżej zniosły lęk, rzadziej miały depresję poporodową czy inne dolegliwości pociążowe.

Jeżeli masz niebieskie oczy, być może jesteś dość ostrożny z natury i dlatego ludzie postrzegają Cię jako osobę zdystansowaną do otoczenia?

[foter.com]

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

One Response

  1. Anvir

Reply