Przyroda też kocha różowy kolor. Oto zwierzęta, które dowodzą, że ta barwa pasuje nie tylko do blondynek 

Kolor różowy najczęściej jest kojarzony z kilkuletnimi dziewczynkami, które marzą o zostaniu księżniczkami lub z blondynkami, którym wydaje się, że nimi zostały. Ogólnie róż uważa się za barwę kobiecą, słodką i nieco infantylną.

Warto jednak wyjść poza to stereotypowe spojrzenie na róż i dostrzec, że różowe są nie tylko kokardy, szminki i jednorożce, ale też inne rzeczy wokół nas, które przecież uważamy na piękne, a nie kiczowate. Wystarczy szerzej otworzyć oczy, by zakochać się w uroku, jaki ma w sobie różowy kolor.


pink-in-nature-p


Róż ma wiele odcieni, które mogą doskonale współgrać z otoczeniem i podkreślać urodę danej osoby, stworzenia czy obiektu. Wie o tym Matka Natura, która choć oszczędnie operuje różowym kolorem, to pokazuje, że może on świetnie prezentować się na dzikich zwierzętach czy tworzyć zachwycające pejzaże.

1. Rudzik

Australijski rudzik zachwyca intensywnym kolorem swych pór. Trzeba przyznać, że ostry róż w połączeniu z czernią wygląda świetnie, a całe ubarwienie czyni tego niewielkiego ptaszka wyjątkowym egzemplarz w świecie zwierząt.

pink-in-nature-12


2. Delfin

Różowy Delfin pochodzi z południowo-wschodniej Azji i jest gatunkiem chroniony. Jedne okazy są całe różowe, a inne mają szare plamki.

Na następnych stronach znajdziecie różne różowe zwierzaki, które żyją na lądzie, w powietrzu i w wodzie.

pink-in-nature-9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply