7 niesamowitych rzeczy, które dzieją się w twoim mózgu, gdy… kolorujesz!

Będąc dziećmi, potrafiliśmy zamalować wszystko. Tony kolorowanek od wszystkich członków rodziny bardzo szybko się kończyły. Podobnie jak kredki. Większość z nas mogła spędzać długie godziny na malowaniu, kolorowaniu i wypełnianiu zagadek. Jednak z czasem, gdy dorastamy porzucamy te zajęcia na rzecz poważniejszych spraw. 

A niepotrzebnie! Kolorowanki przeżywają swój renesans. Jak się okazuje kolorowanie, jest bardzo dobre dla naszego mózgu! I to w każdym wieku. Zobacz, jak wiele dobroczynnych działań ma zwykłe malowanie!


pinterest.com

male1. Pobudza twoją kreatywność

Pamiętasz, jak w dzieciństwie nie było rzeczy niemożliwych do narysowania? Fioletowe psy czy czerwone koty wcale cię nie dziwiły. Kolorowanie pozwala wymyślać, nowe ciekawe pomysły i pobudza cię do tego!

imgfave.com

1


2. Kolorowanki kosztują grosze i można je zabrać wszędzie

Istnieją wersje kolorowanek na smartfony lub też w formie papierowej. Możesz zabrać je wszędzie! Czy w poczekalni, czy w autobusie zamiast się nudzić, pobudzaj swój mózg do działania.

inspiringpieces.com

2


3. Kolorowanie poprawia koncentrację

Zwłaszcza gdy zabierzesz ją do autobusu. Pomalowanie małych elementów wymaga skupienia i dbania o szczegóły, a to przyda się w każdym innym aspekcie życia. Na kolejnej stronie zobaczysz inne korzyści z malowania i rysowania!

jenndalyn.tumblr.com

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : omgfacts.com

Reply