„Kolorowych snów” – życzymy sobie przed zaśnięciem, jednak nie wszystkie barwy są pożądane w naszych marzeniach. Oto kilka przykładów

Jakie barwy mają wasze sny?

Im więcej marzycie, tym bardziej są one kolorowe. To, co nam się śnimy, zależy od naszych doświadczeń życiowych i wyobraźni. Kiedy „śnimy w kolorze”, jest to znak, że w realnym życiu jesteśmy marzycielami. Zauważamy bogactwo świata, który nas otacza i ogrom jego możliwości. Nawet na jawie przenosimy się do krain marzeń, pięknych i kolorowych.

Szczególnie barwne są sny ludzi, którzy na co dzień wykonują kreatywne zawody, takie jak: graficy, architekci, designerzy, dekoratorzy wnętrz, czy projektanci mody. Nie ma co się dziwić, w końcu na co dzień ćwiczą swoją wyobraźnię, która nawet uśpiona maluje ich sny na wszystkie barwy tęczy. Przed zaśnięciem ludzie bardzo chętnie życzą sobie właśnie kolorowych snów, uważają bowiem, że świat pełen barw jest piękny i dobry.

Japońscy naukowcy zbadali, co dzieje się w naszym mózgu, gdy śnimy i stwierdzili, że marzenia senne są podobne do spaceru, w którego trakcie mijamy obce rzeczy i zjawiska, lecz nie przywiązujemy do nich wagi. Dopiero po przebudzeniu nabierają one właściwego znaczenia, głównie dzięki odpowiedniej interpretacji. Sny tłumaczone były nawet w Biblii, nie powinniśmy więc zbytnio uciekać od tego, co chcemy sami sobie przekazać.

Jednymi z podstawowych wskazówek powinny być dla nas kolory, szczególnie, gdy któryś z nich zdecydowanie dominuje. Nie wszystkie z barw są w snach pożądane. Niektóre z nich stanowią negatywny objaw, symbol jakiegoś nieszczęścia, czy pewnej porażki. Które kolory powinny szczególnie nas zaniepokoić?

Odpowiedzi znajdziecie na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : the-conscious-mind.com, thedreamwell.com, sennik.biz

Reply