Kolory z psychologicznego punktu widzenia. Założę się, że o większości z tych ciekawostek nigdy nie słyszałeś!

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób na nasze samopoczucie wpływają kolory?

Jeżeli nie, mamy dla Ciebie kilka ciekawostek, które bez wątpienia Cię zainteresują i zmienią sposób, w jaki postrzegasz barwy.Kolor żółty pobudza apetyt i sprawia, że chce się jeść

Kolory żółty i pomarańczowy mają duży wpływ na umysł człowieka – sprawiają, że stajemy się głodni. Te dwa kolory znane są jako „stymulatory apetytu”… i lepiej, aby nie wybierać ich do kuchni. Gdy następnym razem będziesz w restauracji, zwróć uwagę na to, czy właściciele w wystroju wykorzystują żółć i pomarańcz. Jeżeli tak – oznacza to, że chcą, abyś zjadł więcej.

Katarina Stefanović

1 ]

Kolor czerwony jest inaczej postrzegany przez kobiety i przez mężczyzn

Być może nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że dla mężczyzny czerwony to po prostu czerwony, natomiast kobieta jest w stanie rozróżnić wiele odcieni tej barwy, od bordowej aż po purpurową. Uwarunkowane jest to genetycznie. Zgodnie z badaniami naukowców z Arizona State University przedstawicielki płci pięknej mają gen, dzięki któremu możliwe jest właściwe interpretowanie koloru czerwonego. Gen ten znajduje się na chromosomie X, a kobiety mają dwa takie chromosomy… nic więc dziwnego, że są specjalistkami, jeżeli chodzi o rozróżnianie odcieni.

digdeepstudio.com

2 ]

Wybierasz kolor samochodu? Zdecyduj się na srebrny!

Naukowcy odkryli (a statystyki to potwierdziły), że jeżeli jesteś w salonie samochodowym i chcesz wybrać jeden kolor karoserii spośród nieskończonej ilości barw, najlepiej zrobisz, jeżeli wybierzesz srebrny. Dlaczego? Otóż srebrne samochodu najrzadziej biorą udział w wypadkach samochodowych! Wiąże się to z faktem, że nawet wówczas, gdy jest słabe światło, srebrny kolor jest dobrze widoczny.  Niby oczywiste… a jednak nie zawsze jesteśmy świadomi tego faktu.

wallpapershdspot.com

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply