Poznajcie Fryderyka Wielkiego, konia fryzyjskiego, który swą urodą i gracją zachwycił cały świat

Balzak napisał kiedyś, że na świecie wyróżnia trzy najpiękniejsze rzeczy: tańczącą kobietę, statek pod pełnymi żaglami i galopujące konie. Choć minęło ponad 100 lat od czasu, gdy literat dokonał tych spostrzeżeń, to do dziś wydają się być aktualne, zwłaszcza w przypadku koni. 

Niegdyś konie pomagały człowiekowi w pracy i w przemieszczaniu się, pełniąc głównie funkcje użytkowe. Dziś hoduje się je dla przyjemności obcowania z nimi i dla ich wyjątkowej urody. Jedną z ras, która szczególnie przyciąga uwagę są konie fryzyjskie. Są to konie zimnokrwiste, wywodzące się z historycznej Fryzji (obecnie teren Holandii). Zdecydowana większość przedstawicieli tej rasy to zwierzęta o karym umaszczeniu. Spośród innych koni, wyróżnia je szczególnie bujna grzywa, ogon i pęciny. Uwagę przykuwa także ich specyficzny chód, ponieważ podnoszą kopyta dość wysoko.


Konie fryzyjskie mają wyjątkową urodę.

koń-1

Za jednego z najpiękniejszych koni fryzyjskich świata, uznano Fryderyka Wielkiego, konia mieszkające z w Ozarks w Stanach Zjednoczonych. Film z jego udziałem, umieszczony na kanale YouTube  uzyskał ponad 5 milinów odsłon! Zobaczcie sami, a na pewno się w nim zakochacie.

Od galopującego Fryderyka Wielkiego nie można oderwać oczu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply