Te konie wyglądają jak posągi ze szczerego złota! Czy wiecie, co to za niezwykła rasa?

Konie to zwierzęta, które towarzyszom ludziom od tysięcy lat, a współcześnie wyróżnia się ponad 200 ich ras. To piękne i mądre stworzenia, które wspomogły rozwój naszej cywilizacji, a dla wielu stały się przyjaciółmi na całe życie. 

Konie to królowie elegancji w świecie zwierząt. Bez wątpienia to jedne z najpiękniejszych zwierząt, a najlepszym tego dowodem jest wyjątkowa rasa Akhal-Teke. Konie te zdają się nie być istotami z krwi i kości, lecz bajkowymi postaciami, ponieważ ich niezwykła uroda olśniewa swym blaskiem. Jednym słowem, to konie na wagę złota.


kon-pas


Rasa Akhal-Teke pochodzi z Turkmenistanu i zwraca uwagę smukłą sylwetką. Konie mają długie nogi, grzbiet i szyję, ale silny zad i atletyczną pierś, co nadaje im wyniosły i dumny wygląd. Charakteryzuje je również bardzo lekki chód. Uwagę zwraca nie tylko ich zgrabna sylwetka, ale także duże i mądre oczy. Ze względu na swoją urodę bywają nazywane rajskimi końmi.

Iście arystokratyczna postawa

kon-6


Największą uwagę u koni Akhal-Teke przyciąga jednak ich umaszczenie. Sierść wydaje się złota lub miedziana, a to za sprawą kształtu pojedynczych włosków. Są one stożkowate, co umożliwia im odbijanie zaskakującej ilości promieni słonecznych. Dzięki temu sierść mieni się w słońcu niczym złoto na bezcennych figurach.

Zachwycający widok

kon-3


Choć konie te są niezwykle piękne, to warto zauważyć, że nie były hodowane ze względów estetycznych, ale ku pomocy ludziom. Akhal-Teke są bardzo wytrzymałe, ponieważ to konie pustynne, więc bez problemu mogą funkcjonować zarówno w bardzo wysokich temperaturach, jak i w tych o wiele niższych. Bez kłopotu pokonują też długie dystanse, są wytrzymałe i silne.

Choć mają królewski wygląd, są wytrzymałe jak konie zaprzęgowe

kon-1


Konie te mocno przywiązują się do swojego właściciela, ale nie są zbyt ufne w stosunku do innych ludzi. Kiedy zaskarbi się ich zaufanie są otwarte i niezwykle lojalne, ale w przypadku złego traktowania uraz będą nosić dość długo.

Promienie słońca zmieniają konie Akhal-Tekeńskie w złote posągi

koń-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply