6 oznak, że nadszedł czas zakończyć przyjaźń, nawet jeśli to będzie bardzo bolesne i sposób jak to zrobić

Przyjaźń jest w życiu bardzo ważna, jednak tak, a toksyczna i na siłę tylko nas wyniszcza.

Zgodnie z badaniami, tylko 50% osób, które uważamy na przyjaciół, także uważa się za nich. Część osób uważa, że posiadanie wielu przyjaciół pokazuje, jak są świetni i jest to dobre dla ich wizerunku. Czasami zdarza się, że ludzie udają przyjaźń, by mieć z niej konkretne korzyści. Oczywiście nie można wykluczyć, że poznana z racji interesów osoba, nie okaże się przyjacielem na długie lata.

Nieporozumienia, a nawet kłótnie, zdarzają się także przyjaciołom, a sposób i umiejętność godzenia się pokazuje wartość relacji. Jednak jeśli relacja z „przyjacielem” sprawia, że czujesz się niekomfortowo i denerwujesz się, co może sobie pomyśleć i jak zareagować na twoje zachowanie, oznacza to, że nie jest to twój szczery przyjaciel, z którym możesz konie kraść. Psycholog Susan Heitler i Sharon Livingstone opracowały objawy, które zdradzają, że przyjaźń jest toksyczna i jak sobie z nią radzić.

6 oznak, że nadszedł czas zakończyć przyjaźń

1. Twój przyjaciel sprawia, że konkurujesz z innymi przyjaciółmi

Jeśli twój przyjaciel, ciągle mówi ci, jak dobrze bawi się z innymi, co dostaje od innych, sprawia to jedynie, że czujesz się nudniejszy od innych i stajesz się zazdrosną osobą. Nie każdego uszczęśliwisz, a na pewno nie potrzebujesz uszczęśliwiać na siłę przyjaciela. Jeśli woli spędzać czas z innymi, lepiej się bawi, droga wolna.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply