Tak malarze z 1924 roku wyobrażali sobie początek XXI wieku. Zobaczcie fotografie, których znaczenie zmienia się, gdy poznamy ich kontekst historyczny

Zdjęcia czy obrazy to nie tylko doskonałe pamiątki, które pozwalają nam na sentymentalne podróże i wspominanie przeszłości, ale także coś więcej.

Wprawny obserwator dostrzeże na nich odniesienia do epoki, w której przyszło żyć uwiecznionym na fotografii osobom, dowie się, jak żyli, jak ubierali się ludzie w danym okresie, jakie mieli priorytety, czy byli szczęśliwi. Dotyczy to zarówno fotografii historycznych, jak i zdjęć robionych współcześnie. Znaczenie zdjęcia może się zresztą diametralnie zmienić, jeżeli znamy jego kontekst historyczny.


Dzisiaj przygotowaliśmy dla was zbiór takich właśnie fotografii. Bez osadzenia w konkretnych realiach to zwykłe zdjęcia, jednak gdy poznacie okoliczności ich zrobienia, na pewno skłonią was do chwili refleksji.

Malarze z 1924 roku trafnie przewidzieli, jak będzie wyglądało życie w XXI wieku. Wpatrzeni w ekraniki urządzeń mobilnych nie zauważamy tego, co dzieje się dookoła nas… Trochę to smutne, ale niestety boleśnie prawdziwe, nie uważacie?

Więcej zdjęć z historią znajdziecie na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply