Wyrzuć pudła z kremami. Do lamusa schowaj odżywki. Nie potrzebujesz chemii ze sklepowych pułek. Oto 10 kosmetyków, które znajdziesz w…lodówce

Każda dziewczyna chce być piękna i atrakcyjna.

By tak się poczuć gromadzimy kolejne specyfiki, których używamy rzadko lub wcale . Jak się jednak oprzeć kolejnemu kremowi o magicznym działaniu? Sklepowe półki pełne są takich specyfików. Atrakcyjne opakowania i długa lista cudownych właściwości kuszą do zakupów. Jak się jednak okazuje z połowę z nich możemy wyrzucić. Co zamiast? Receptę na mankamenty bardzo często znajdziemy w lodówce.

 

Która z nas w swojej lodówce nie znajdzie jajek czy banana, a w którejś z kuchennych szuflad sody? No właśnie, ma je prawie każda gospodyni domowa. Tymczasem okazuje się, że mogą być przydatne nie tylko w kuchni, ale i w łazience. Z ich pomocą wykonamy odżywki i maski, które odżywią naszą skórę, a włosom nadadzą blask.

 By wyglądać jak z okładki magazynu wcale nie trzeba się wykosztowywać. Wystarczy poświęcić chwilkę i przeczytać te parę przygotowanych przez nas wskazówek

 

ong>1.Solanka na świeżą i piękną twarz

Co zrobić by nasza skóra po zimie wyglądała świeżo i promieniście? Wystarczy rozpuścić w wodzie sól (roztwór powinien być bardzo skoncentrowany), namoczyć w wodzie ręcznik i potrzymać go na twarzy przez około  10 minut. Taka solna kąpiel sprawi, że z naszej skóry zniknie opuchlizna. Twarz będzie wyglądać młodziej i zdrowiej.

2.Olej na pełniejsze usta

Jak powiększyć usta bez specjalistycznych zabiegów? Wystarczy nam olej (może być migdałowy, brzoskwiniowy lub zwykły balsam) i szczoteczka do zębów. Nałożony olej przez minutę wcieraj w usta szczoteczką. Efekt? Pełniejsze, bardziej podkreślone usta. To działa!

3.Oliwa z oliwek nawilży i rozświetli skórę

Regularne masaże z użyciem oliwy z oliwek oczyszczą i zmiękczą zmęczoną, szorstką skórę. Olejek należy wmasowywać w twarz przez około 7 minut . By uzyskać optymalny efekt należy najpierw ogrzać twarz. Rozszerzone pory lepiej wchłoną odżywczą oliwę. Masowanie twarzy z oliwą z oliwek pomaga uczynić czysta skóra, miękka, gładka i matowa. Po pierwsze, pary twarzy, a następnie wmasuj olejek do twarzy przez około 7 minut. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy powtórzyć procedurę co 4-5 dni.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply