Obalamy 8 mitów dotyczących przestrzeni kosmicznej i Ziemi. Sprawdź, które powszechnie znane informacje dotyczące kosmosu to totalne bzdury

Kosmos choć badany od lat, wciąż w wielu kwestiach pozostaje dla ludzi zagadką.

Przestrzeń rozciągająca się nad naszymi głowami od zawsze fascynowała uczonych i marzycieli, dlatego już starożytni spoglądali w gwiazdy. Przez stulecia próbowano opisać kosmos, a XX wiek przyniósł możliwość namacalnego go zbadania. Dzięki temu zyskano bardzo cenną wiedzę, która niestety nie dotarła do wszystkich.

Kosmos to bardzo ciekawy temat do rozważań i niezwykła przestrzeń, dlatego filmowcy chętnie osadzają akcję swoich dzieł właśnie w przestrzeni międzyplanetarnej. Niestety hollywoodzkie projekcje stały się powszechnym źródłem informacji o wszechświecie, choć wiele faktów jest tam naginanych, ignorowanych lub łamanych, by wpasowały się w fabułę filmu.

Przez dekady informacyjnego chaosu mieszającego się z kinową fikcją, wokół kosmosu narosło mnóstwo mitów. Ludzie nawet nie wiedzą, że pewne informacje mogą być przekłamane, ponieważ już tak długo funkcjonują w ludzkiej świadomości.

Koniecznie odwiedźcie kolejne strony i sprawdźcie, które znane prawdy o kosmosie są fałszem. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com, ofigenno.com

Reply