W Warszawie zamiast trawy koszą piasek! To groteskowe nagranie podbija internet

Pięknie utrzymane tereny zielone są ozdoba każdego miasta.

Jak wiadomo, zieleni w miejskich aglomeracjach ubywa. Zamiast parków powstają kolejne betonowe osiedla tymczasem tereny zielone w miastach pełnią mnóstwo znaczących funkcji. Wprowadzają ład przestrzenny, eliminują uciążliwość życia w miastach, pozytywnie oddziałują na człowieka poprzez kontakt z naturą. Pełnią również funkcję zdrowotną, rekreacyjną ekologiczną i estetyczną.

W Warszawie zamiast trawy koszą piasek! To groteskowe nagranie podbija internet

Fanpage Warszawskiego Alarmu Smogowego opublikował niedawno na Facebooku bardzo ciekawe nagranie. Przedstawia jednego z pracowników firmy zajmującej się pielęgnacją zieleni miejskiej koszącego „trawnik” a raczej wysuszoną, łysą ziemię. Gdzieniegdzie widać suche kępki trawy, jednak w większości teren jest piaszczysty, a co za tym idzie, nie wymaga koszenia. Nagranie podpisano w bardzo ironiczny sposób:

Warszawski Ratusz jest już przygotowany na nadchodzącą katastrofę klimatyczną. Stosuje kosiarki pustynno-stepowe!

W Warszawie zamiast trawy koszą piasek! To groteskowe nagranie podbija internet

Filmik nakręcono przy ulicy Kępnej w dzielnicy Praga-Północ. Podobno pustynny teren został wykoszony przez przypadek.

Firma, która została przedstawiona na nagraniu, faktycznie posiada z nami zawartą umowę, jednak w tym przypadku nie działała na nasze zlecenie i weszła na teren omyłkowo — mówi dyrektor Zarządu Praskich Terenów Publicznych, Maciej Wójtowicz.

Internauci nie szczędzą złośliwości pod tym kuriozalnym nagraniem. Twierdzą, że takie działania są bezsensowne, a Zarządu Praskich Terenów Publicznych chyba nie wie co zrobić z pieniędzmi, skoro wydaje je na takie głupoty.

https://www.facebook.com/WarszawskiAlarmSmogowy/videos/2208801675835983/
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply