Te koszmary z lat 80. straszą do dziś! Zobacz galerię największych strachów dzieciaków sprzed lat!

Dla wszystkich urodzonych po 1990 roku lata 80. to już prehistoria. Można zasłyszeć jakieś legendy o kasetach magnetofonowych, dyskietkach i spędzaniu czasu ze znajomymi na trzepaku.

Jednak lata 80. to triumf kina grozy. I chociaż w porównaniu z dziś tamte efekty specjalne to kicz, to jednak fabuła i napięcie sprawiają, że można się tego bać do dziś! Poznaj strachy i kultowe sceny, przez które dzieciaki wolały spać z rodzicami.

1. Laleczka Chucky.

Film o laleczce, którą opętuje duch sadystycznego mordercy. Czarny humor połączony z brutalnością sprawił, że film jest emitowany do dziś. A wiele dzieciaków nie chciało spać z ulubiona przytulanką.

(wikipedia)

12. Strażnik Krypty.

Postać z czołówki serialu „Opowieści z krypty”, który wyglądał jakby zaraz miał się rozlecieć. Skrzypienie, szepty i przeszywający śmiech Strażnika… trudno było po tym zasnąć.

(shocktillyoudrop)

23. Potwór z szafy.

„Opowieści z ciemnej strony” to kolejny serial, przez który wiele osób porządnie domykało szafy w pokojach. Zwłaszcza jeśli napatrzyli się, że może z niej wyjść taki gość.

(imgur)

34. Rekin ze „Szczęk”.

Może nie jest tak paskudny, jak poprzednie przykłady, ale gdy na wakacjach w wodzie coś przepłynęło koło nogi, gdzieś w głowie odzywał się bardzo znana melodia…

(imgur)

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply