Nie jesteś poliglotą, a lubisz podróżować? Ta koszulka rozwiąże twoje językowe problemy i pozwoli dogadać się z każdym

Podróżowanie jest naturalną potrzebą człowieka i pozwala mu poznać świat, poszerzyć horyzonty, poznać nowych ludzi i zaspokaja jego ciekawość. Jedną z przeszkód, jakie napotykają turyści jest bariera językowa, która czasem może popsuć całą wycieczkę.

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego pozwala porozumieć się na każdym kontynencie. Drugim przydatnym językiem jest hiszpański, który dotarł do najdalszych zakątków świata za sprawą kolonizacji. Ale są takie miejsca, gdzie znajomość angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego lub francuskiego, będzie zupełnie nieprzydatna. Jak się wtedy dogadać? Można porozumiewać się na migi lub za pomocą genialnej koszulki, którą opracowali trzej przyjaciele: George, Steven i Florian.


podroz-pas


Młodzi Szwedzi często podróżują, więc problem bariery językowej jest im bardzo dobrze znany. Wiedzą także, do jakich kłopotów mogą doprowadzić nieporozumienia i jak to utrudni wycieczkę. Aby uniknąć  kłopotów z przekazem informacji, stworzyli listę ikon wyrażających różne potrzeby. Są to symbole bardzo uniwersalne, które zrozumie większość mieszkańców naszego globu.

Na koszulce znajduje się 40 znaków

koszulka-1


Wystarczy tylko palcem wskazać na dany rysunek, by ludność odwiedzanego kraju odczytała komunikat czy intencję turysty. Pomysł jest genialny i tak prosty, że trudno zrozumieć, dlaczego nikt wcześniejszej na to nie wpadł.

Koszulka pozwala porozumieć się w sprawie środka transportu

koszulka-2


A także zapytać się o zdatność wody do picia

koszulka-3


T-shirt będzie również przydatny przy załatwieniu noclegu

koszulka-4


Dogadanie szczegółów lotu z obsługą egzotycznego lotniska na końcu świata, nie będzie już nie problemem

Czytajcie dalej, a dowiecie się, o czym jeszcze możecie porozmawiać przy pomocy tej pomysłowej koszulki.

koszulka-5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply