Ktoś oblał go kwasem i zostawił na pastwę losu. Gdy wydawało się, że już nie ma dla niego szansy, zdarzył się cud!

Artur Schopenhauer powiedział, że „kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.”

W jego stwierdzeniu jest dużo prawdy, bo ciężko wyobrazić sobie osobę, która znęca się nad psem czy kotem, będącą jednocześnie wzorowym ojcem lub matką. Wydaje się to raczej niemożliwe. Skoro ktoś nie lubi zwierząt, nie powinien w ogóle ich kupować. Żywe stworzenia to nie rzeczy, które można odstawić, gdy nam się już znudzą. Gdy podejmujemy się opieki nad jakimś stworzeniem, trzeba być konsekwentnym i kochać je do samego końca, a nie tylko na początku, kiedy jest jeszcze małe i słodkie.

cat-thomas1

Ludzie niestabilni emocjonalnie często wyładowują swoją agresję na kimś słabszym. Przeważnie ich ofiarami są dzieci lub zwierzęta. Bez wahania wyrządzają im krzywdę, a gdy emocje już opadną, żałują swoich czynów. Czasem jest już na to za późno. O strasznych krzywdach bardzo trudno zapomnieć i zachowywać się tak, jakby nic się nie stało. Oczywiście, oprawca powinien odpowiedzieć za swoje czyny, jednak rzeczywistość pokazuje, że nie zawsze udaje się go ukarać i w późniejszym czasie również zachowuje się podobnie.

Przejdź na następną stronę, aby przeczytać o pewnym kocie, który został okrutnie potraktowany przez człowieka. Nie rozumiem, jak można być tak bezdusznym.

cat-thomas

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply