Gdy ten pies usłyszał wybuch fajerwerków, ze strachu schował się pod koc. Nagle podszedł do niego kot i zrobił TO!

Dzień Niepodległości obchodzony w Stanach Zjednoczonych 4 lipca jest bardzo hucznie świętowany. Wszyscy świetnie się bawią, oglądając pokazy fajerwerków, tylko nie zwierzęta. Szczególnie psy, które mają bardzo wrażliwy słuch, źle reagują na ogromny huk.

Nie są przyzwyczajone do takich odgłosów i często wpadają w panikę, a w skrajnych przypadkach umierają ze strachu na zawał. Niektóre osobniki chowają się w jakichś kryjówkach i w obawie przed zagrożeniem, długo z nich nie wychodzą.


dog-and-cat


Stres spowodowany hałasem jest u psów tak silny, że czasem uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Zwierzaki miewają problemy gastryczne, są agresywne i źle sypiają.

fireworks-500235_960_720


Mówi się, że psy i koty się nie znoszą. Ich niechęć do siebie wynika z tego, że oba gatunki bardzo różnią się od siebie. Przyjacielskie zachowanie pierwszego może być odbierane przez drugiego jako przejaw agresji. Dochodzi wówczas do większych i mniejszych spięć, które z czasem mogą się nasilać.

Victoria Eve zamieściła niedawno zdjęcie swojego wystraszonego psa. Zwierzak wtulił się w kocyk i niecierpliwie czekał, kiedy pokaz fajerwerków wreszcie się skończy. Nie był sam. Przyszedł do niego kot, aby dodać mu otuchy. Przytulił się do psiaka i leżeli razem jak para najlepszych przyjaciół.

Myślicie, że kot faktycznie poczuł odruch serca i postanowił wesprzeć „wroga”, czy po prostu sam bał się o swoją skórę? A może niebezpieczeństwo zbliża nie tylko ludzi, ale również i zwierzęta?

dog-and-cat1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : honesttopaws.com

Reply