Jeśli kiedykolwiek zobaczysz, że twój kot zachowuje się w ten sposób, powinieneś wiedzieć, że chce ci powiedzieć coś bardzo ważnego

Jeśli chodzi o wyrażanie uczuć, koty są o wiele bardziej powściągliwe niż psy. Nie należą do zbyt wylewnych zwierząt, ale nie oznacza to wcale, że nie potrafią kochać swojego pana. Okazują to tylko nieco inaczej niż psy.

Zobacz 10 kocich sposobów na wyrażanie uczuć.1.Przynoszenie zdobyczy

Jeśli twój czworonożny przyjaciel przyniesie do domu jakieś martwe zwierzę, powinieneś się cieszyć. Robi to dlatego, że uważa cię za rodzinę i próbuje cię nauczyć, jak zdobyć łup.

12.Ocieranie

Gdy twój kot podejdzie do ciebie i zacznie ocierać głową o twoją twarz to sygnał, że jesteś mu bliski i traktuje cię jako równego sobie. Na swoim ciele zwierzak posiada gruczoły zapachowe, którymi cię oznacza. Daje w ten sposób do zrozumienia, że jesteś jego przyjacielem.

23.Ugniatanie, wbijanie pazurów

Powstało wiele zaskakujących teorii, dlaczego koty zachowują się w ten sposób. Jedno jest pewne, nie chcą zrobić ci krzywdy! To zachowanie kojarzone jest z zadowoleniem i poczuciem bezpieczeństwa.

34.Lizanie

Poprzez lizanie kotek okazuje ci radość i przywiązanie. To jedno z pierwszych doznań, które doświadczył jako maluch. Zanim otworzył oczy, mama lizała całe jego ciało, myjąc w go ten sposób.

45. Gryzienie

Spokojnie! W tym przypadku też nie chce zrobić ci krzywdy. To pewnego rodzaju „pocałunek” i wyraz ogromnej sympatii, którą czuje do ciebie. Zachowanie może być odbierane również jako sygnał do zabawy.

7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredomtherapy.com

Reply