Myślicie, że zdjęcia kotów już niczym was nie zaskoczą? Zmienicie zdanie, gdy zobaczycie fotki kociaków, które mają zeza

Internet pokochał koty, więc w wirtualnej przestrzeni krążą miliony ich zdjęć: leżących, śpiących, bawiących się, w tarapatach, w kąpieli, gdy są małe lub w kartonowych pudach. Ale trudno jest znaleźć fotki kotów, które cierpią na bardzo ludzką przypadłość – zeza.

Zez to wada wzroku polegająca za zmianie kąta widzenia, ze względu na osłabione mięśni w oku. Taki problem mają też koty, które w przeciwieństwie do swoich właścicieli, nie skorygują wady okularami. Zez u kota może być wrodzony (jego ryzyko wrasta, gdy rodzice byli spokrewnieni) lub nabyty (w skutek urazów czy posiadanych pasożytów).  Często pojawia się nagle, po 6 miesiącu życia. Taka wada wzroku jednak nie przeszkadza kotom być wesołymi i szczęśliwymi zwierzakami.


kot-pas


Jeśli zauważycie u waszego pupila problem z oczami, po prostu weźcie go do weterynarza i zachowajcie spokój. Kot z zezem też może być słodki i uroczy, czego najlepszym dowodem są poniższe zdjęcia.

1. Zez nie zawsze od razu rzuca się w oczy

kot-1


2. On nie robi min. To jego normalny pyszczek

kot-2


3. Może zezowaty, ale za to wyjątkowy

kot-3


4. Koty o niebieskich oczach mają skłonność do zeza

Podobają wam się zezowate koty? Więcej zdjęć znajdziecie na drugiej i trzeciej stronie galerii. 

kot-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dose.com

Reply