Oczy całego świata znów zwróciły się ku Indiom, gdzie na świat przyszła koza z jednym okiem! To prawdziwy wybryk natury, który trzeba zobaczyć

Kształtowanie się nowego życia w łonie matki zawsze jest zagadką.

Genetyka rządzi każdym żywym organizmem, gdyż warunkuje jego wygląd i zachowanie. Dzięki przekazywaniu DNA wiemy, jak będzie wyglądało potomstwo w obrębie każdego gatunku i czujemy się zaskoczeni, gdy natura sprawia psikusa i rodząca się istota jest zupełnie inna, niż jego rodzice.

Rozwój zarodka to bardzo skomplikowany proces, który może zostać zakłócony na wielu etapach. Wystarczy nawet niewielka nieprawidłowość, by rozwijający się płód został zniekształcony lub nabrał nietypowych cech. Niestety lekarze nic nie mogą w takich przypadkach zrobić.

Wady genetyczne występują zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Mutacje genetyczne mogą być dziedziczne albo występować niezależnie od uwarunkowań rodzinnych zapisanych w DNA. Zniekształcenia materiału genetycznego mogą być punktowe lub obejmować struktury tworzone przez większą ilość chromosomów.

Niektóre skazy genetyczne prowadzą do nietypowych mutacji. Ostatnio taką rzadką mutację odnotowano w Indiach, w rejonie Assam, gdzie na świat przyszła koza z… jednym okiem!

Lokalna ludność była w szoku, gdy normalna i zdrowa koza, urodziła koźlątko z jedną gałką oczną. Ta deformacja wpierw rzuciła się wszystkim w oczy więc zwierze zostało nazwane Cyklopem, ale jak się szybko okazało, nie było to jedyne zniekształcenie zwierzęcia.

Więcej o nietypowej kózce z Indii, przeczytacie już na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply