15 lat temu królowa Elżbieta złamała zasady, aby wesprzeć Amerykanów po 11 września

Trudno uwierzyć, ale minęło już 15 lat od tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły Stanami Zjednoczonymi. 11 września 2001 roku Al-Ka’ida przeprowadziła serię zamachów terrorystycznych. W krwawych atakach zginęło prawie 3 000 niewinnych osób, a setki rannych trafiło do szpitali.

W tym dniu oczy całego świata zwrócone były na Amerykę. Miliony ludzi obserwowało dramatyczną akcję ratunkową i pogrążonych w żałobie obywateli. Z najodleglejszych regionów napływały słowa wsparcia oraz zapewnienia gotowości do udzielenia pomocy. Jedna z najbardziej pamiętnych oznak miłości i solidarności z amerykańskim narodem napłynęła z Wielkiej Brytanii.


queen-breaks-protocol


Królowa Elżbieta złamała protokół i dwa dni po zamachu kazała zagrać hymn Stanów Zjednoczonych. Podczas zmiany warty przed Pałacem Buckingham, rozbrzmiał The Star Spangled Banner. W uroczystości wzięli udział książę Jorku i William Farish (ambasador USA w Londynie). Ówczesny prezydent USA George W. Bush w swoim przemówieniu docenił ten akt jedności i stwierdził, że nigdy nie zapomni tego ogromnego gestu przyjaźni.

Obejrzyjcie nagranie i jeśli was poruszyło, przekażcie je dalej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply